חיסכון פנסיוני

דואגים לך גם אחרי הפרישה משוק העבודה ומעניקים לך ביטחון כלכלי

חיסכון פנסיוני יבטיח לנו ביטחון כלכלי במקרה של פרישה משוק העבודה, אם בבוא היום ובתקווה שבבריאות איתנה כשיגיע זמננו לפרוש משוק העבודה, ואם חלילה במקרה של פטירה או אובדן כושר עבודה.

במידה ואתם עצמאים או שכירים  ואיבדתם את יכולת ההשתכרות שלכם, תוכלו לבטח את עצמכם מבעוד מועד ולקבל סכום משמעותי של עד 75ָ% מגובה השכר החודשי שלכם, עד הגיעכם לגיל הפנסיה. כך תבטיחו לעצמכם מינימום פגיעה כלכלית ובעיקר שקט שיש לכם על מה לסמוך.

עבור עובדים שכירים מופרש חלק זה באופן אוטומטי ע"י המעסיק.

במקרה של פטירה חלילה, בן/בת הזוג יוכלו לקבל סכום של 60% מגובה השכר  לאורך כל ימי חייהם. ישנם אף מקרים בהם ניתן יהיה לקבל סכום בגובה של 100% . קצבה זו תוכל להעניק לך שקט וביטחון כלכלי לאורך שנים ותהווה עוגן אמיתי בתקופה מאתגרת זו.

  • חסכון המעוגן בחוק ומחייב שכירים ועצמאים כאחד, כאשר עובד שכיר זכאי לכך ממעסיקו אשר מחויב להפריש עבורו כל זמן העסקתו. חוק זה תקף גם לגבי עובד עצמאי, בעוד במקרה הזה מחויב בעל העסק לדאוג להפרשות הפנסיה בעצמו.

במידת הצורך, ניתן לקחת הלוואה מקרן הפנסיה עד 30% מהתגמולים בתנאים מאד טובים.

מטרתו של חסכון הפנסיה הוא להעניק לנו את היכולת לפרוש משוק העבודה בצורה מכובדת, עם כמה שפחות פגיעה כלכלית שתשפיע על אורח החיים שלנו ושל משפחתנו.

קרן השתלמות היא קופת חיסכון לשכירים ועצמאים. כיום היא משמשת בעיקר כאפיק מועדף לחיסכון כללי לטווח בינוניהמעניקה פטור ממס וזו הסיבה שרבים בוחרים בה.

עצמאי   כל בעל עסק יכול להפריש לעצמו סכום של עד 18,480 ש"ח (נכון ל-2021 ) בשנה וליהנות מפטור ממס רווחי הון והוצאה זו תיחשב לו כהוצאה מוכרת ב 100% לצורך הטבות מס.

שכירקרן השלמות לשכיר הינה הטבה ולא חובת מעסיק. ישנם עובדים שכירים להם קיימת קרן השתלמות, בה המעסיק מפריש % מסוים והעובד מפריש % מסוים.

גם כאן ניתן לקחת הלוואה במידת הצורך, אך חשוב לעשות זאת לאחר התייעצות וליווי מקצועי שיעזרו לך למקסם את הזכויות וההטבות שלך.

לקבלת הצעה אטרקטיבית ללא התחייבות התקשרו כבר עכשיו

או מלאו את פרטיכם כאן ואצור אתכם קשר בהקדם.

אייל כהןסוכן ביטוח ופנסיה

בואו נדבר

לא יודעים איזה ביטוח לבחור? בשביל זה אני כאן!

דילוג לתוכן